"Uczymy się poprawnie mówić" - Czyli co słychać w grupie "Zajączków"

W listopadzie grupa „Zajączki” wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Uczymy się poprawnie mówić” realizowanym przez p. Iwonę Janczura. Projekt miał na celu stymulowanie prawidłowego rozwoju mowy u dzieci poprzez różnorodne formy i aktywności. Wychowankowie codziennie usprawniali narządy mowy poprzez różnorodne ćwiczenia, m.in. ćwiczenia gimnastyczne, które pomagają w rozwoju motoryki dużej; ćwiczenia warg, języka oraz podniebienia; ćwiczenia ortofoniczne; ćwiczenia oddechowe; ćwiczenia manualne, czyli usprawnianie motoryki małej. Dzieci uczyły się także prawidłowego toru oddechowego i prawidłowego połykania. Ponadto „Zajączki” odbyły zajęcia logorytmiczne z p. Filomeną Kucharską-Rejman. W ramach projektu dzieci uczestniczyły w wyjściu do Centrum Stomatologicznego, gdzie brały udział w pogadance na temat higieny jamy ustnej oraz przeglądzie dentystycznym.
Zdjęcia gościnnie wykonał Piotr Zamirski.

Opracowała Iwona Janczura.

Relacja 2013-12-09, 20:25 | autor: Sabina Pawlak